Automatyka kominkowa z ekologią w tle...

Automatyka kominkowa z ekologią w tle...

Automatyka kominkowa

i inne urządzenia z oferty firmy TATAREK

 

DAVE KOMINKI I PIECE STEROWNIKI TATAREKNa wstępie wypada zadać pytanie: W jakim celu stosować automatykę kominkową?

Wielu użytkowników kominków z pewnością stwierdzi, że jest to rzecz zbędna. Jednak z naszego doświadczenia wynika, że automatyka często pomaga w prawidłowej obsłudze kominka, a w pewnych przypadkach jest wręcz niezbędna.

Niezbędna jest z pewnością w urządzeniach z płaszczem wodnym lub nasadą wodną, gdzie regulator obsługuje zarówno przepustnice powietrza a także reguluje pracę pomp obiegowych. Z kolei w kominkach powietrznych " tradycyjnych" może sterować procesem spalania drewna regulując moc kominka za pomocą automatycznej przepustnicy powietrza. Niedoświadczeniu użytkownicy kominków mają czasem problem z opanowaniem prawidłowego procesu rozpalania oraz palenia w kominku. Aby oszczędzić stresu naszym klientom proponujemy zastosowanie automatyki procesów spalania drewna.

Kominek akumulacyjny DAVE Sterownik TATAREK OSW piecach i piecokominkach sterując przepustnicą powietrza i klapą masy akumulacyjnej zagwarantujemy prawidłowy proces spalenia drewna w wysokiej temperaturze i po uzyskaniu odpowiedniej temperatury na wyjściu z paleniska skierujemy za pomocą klapy energię do masy akumulacyjnej.

Od wielu lat  stosujemy automatykę kominkową firmy TATAREK. Urządzenia są proste w obsłudze i wyposażone w niezbędne czujniki  Dzięki stałemu rozwojowi i wprowadzaniu kolejnych wersji sterowników możemy zautomatyzować nawet skomplikowane urządzenia grzewcze łączące w sobie akumulację ciepła (masa akumulacyjna) oraz nasadę wodną.

Tatarek RT-18 VETRO kominki DAVEJednym z najnowszych sterowników jest regulator RT-18 VETRO. Występuje on w kilku wersjach oprogramowania i z różnymi akcesoriami rozszerzającymi jego możliwości. Jest to najwydajniejszy optymalizator mocy do obsługi urządzeń kominkowo-zduńskich. Można zautomatyzować pracę kominków powietrznych z dystrybucją grawitacyjną oraz systemami wymuszonymi dystrybucji gorącego powietrza. Obsłuży również piece zduńskie z masą akumulacyjną oraz urządzenia ogniowe z układami wodnymi tj. kominki z płaszczem wodnym.

Firma Tatarek ma w swojej ofercie inne sterowniki dedykowane do kominków tradycyjnych powietrznych np. RT-08OM GRAFIK albo do kominków akumulacyjnych np. RT-08OS. Sterownik RT-08G to sterownik kominków z płaszczem wodnym.

 

Poniżej zamieszczamy kilka przykładów paneli frontowych sterowników z serii RT-08 GRAFIK

RT-08 TITANIUM Tatarek Black Design Dave kominki Tatarek White Design Dave kominki
Titanium Design Black Design White Design

 

Firma Tatarek produkuje szeroką gamę urządzeń elektronicznych o bardzo różnorodnym działaniu. Są to między innymi różnego rodzaju odstraszacze (np. na krety, kleszcze, myszy, czy kuny) , zasilacze awaryjne, sterowniki pomp do pieców CO a takż eprzetwornice i ładowarki. Aby zapoznać się z całą ofertą naszego partnera zapraszamy na stronę producenta - TATAREK.

Zdjęcia sterowników są własnością firmy TATAREK www.tatarek.com.pl

Facebook